Klimatyzator pokojowy allegro, to popularny trend w Polsce. Takich ogłoszeń jak tutaj lub tutaj jest mnóstwo.

Jako Polacy, pokochaliśmy allegro. Kupujemy na nim wszystko począwszy od nieruchomości, poprzez RTV, AGD, ciuchy, samochody, na jedzeniu i chemii kończąc. Nic więc dziwnego, że i klimatyzacja znalazła się w zestawieniu najczęściej wyszukiwanych rzeczy.

Jedni szukają klimatyzacji ze względu na potencjalnie niższą cenę. Inni ze względu na to, że wszystkiego szukają na allegro. Jeszcze inni ponieważ allegro oferuje ciekawy program płatniczy PayPo.

W naszym poprzednim artykule pisaliśmy o klimatyzatorze do ogrzewania pomieszczeń. W dzisiejszej publikacji poruszymy nieco inną tematykę.

Czy warto kupować klimatyzator do naszego pokoju, domu, mieszkania na allegro? W moim poście, postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Klimatyzator pokojowy Toshiba z oferty allegro

toshiba allegro

Sprężarka - serce naszego klimatyzatora

sprężarka klimatyzacji

Klimatyzator z allegro, to po pierwsze, klimatyzator z niewiadomego źródła pochodzenia.

Kupując na allegro klimatyzator pokojowy, wiemy jedynie, kto nam go sprzedaje i jakie ma opinie w sprzedaży. Opinie te nie koniecznie pochodzą ze sprzedaży klimatyzacji. Taki klimatyzator może pochodzić, z oficjalnej dystrybucji producenta, ale może też pochodzić z jakiejś kradzieży z magazynu. Kupując taki klimatyzator narażamy się na paserstwo nie umyślne, za co grozi odpowiedzialność karna.

Jeżeli kupiliśmy klimatyzator do mieszkania na allegro, nie wiemy w jaki sposób był transportowany. Urządzenia, które przyjeżdżają od producenta na magazyn hurtowni np. firmy wienkra, są zapakowane w palety. Te palety są owinięte stretchem. Mało prawdopodobny jest fakt, że ktoś przewrócił całą paletę i urządzenia były transportowane na leżąco. Taki transport jest dla nich zabójczy! Olej, który jest w sprężarce, przelewa się i potem ma ciężko wrócić na swoje miejsce, jeżeli cały olej, nie wróci na swoje miejsce, a my włączymy urządzenie, zatrzemy sprężarkę.

Kolejnym argumentem jest fakt, o którym mało kto mówi. Kupując, klimatyzator pokojowy na allegro lub na jakim innym portalu ogłoszeniowym tracimy gwarancję producenta. W karcie gwarancyjnej producenta, każdego urządzenia, nie ważne, czy to jest chińczyk, czy japończyk, jest jasno napisane. Gwarantem jest osoba, która zakupiła urządzenie od oficjalnego dystrybutora i je zamontowała. Ponadto posiada wszystkie uprawnienia wymagane polskimi przepisami.

Co z tego wynika? A no to, że jeżeli ktoś zakupił urządzenie od oficjalnego dystrybutora i go nie zamontował ( bo przecież sprzedał je nam po okazyjnej cenie na allegro), to tracimy gwarancję. Urządzenie montuje osoba postronna (znaleziony przez Nas instalator w miejscu zamieszkania), nie uczestnicząca w relacji pomiędzy kupującym (sprzedawcą z allegro), a oficjalnym dystrybutorem (ta firma, u której zaopatruje się nasz sprzedawca). W związku z powyższym, zoobowiązania gwarancyjne ulegają rozwiązaniu.

Naprawa klimatyzatora, w którym zepsuje się sprężarka, to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

Często, jeżeli urządzenia nie posiada gwarancji, taniej jest wymienić je na nowe urządzenie, niż naprawiać. Jeżeli macie Państwo urządzenie, zakupione u oficjalnego dystrybutora i zamontowane przez instalatora z uprawnieniami i odpowiednią wiedzą techniczną, prawdopodobieństwo wystąpienia takiej awarii jest znikome, a nawet jeżeli wystąpi, nie ponosicie kosztów usunięcia takiej awarii. W przypadku zakupu z allegro, ponoszą Państwo koszt sprężarki (która poza oficjalną siecią części zamiennych producentów wcale nie jest tania) + koszt robocizny danego serwisanta.

Podsumowując, czy warto zakupić klimatyzator z allegro lub innych portalów sprzedażowych?

Na to pytanie, musicie Państwo sobie odpowiedzieć we własnym zakresie. Czy te pieniądze, które zaoszczędzimy, są tego warte.

Moim zdaniem, nie warto. Ten post zakończę dobrze znanym Nam wszystkim Polką i Polakom przysłowiem, Co jest tanie to jest drogie

 

Realizacje

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji.

Pozorne oszczędności?

zaoszczędzone pieniądze
Back to top of page