Klimatyzator do grzania AUX J-Smart, to według naszej opinii, bardzo udany produkt firmy wienkra.

 

Klimatyzator wygląda nowocześnie i designersko. Ma smukła obudowę, odświeżony i unowocześniony pilot oraz co nas najbardziej w nim zainteresowało, posiada zdolność grzania, aż do temperatury -22 stopni!

W naszym poprzednim artykule, pisaliśmy o klimatyzatorze jako pompie ciepła i ten artykuł będzie kontynuacją poprzedniego, ze wskazaniem konkretnych cech i zalet urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń klimatyzacją.

.

Klimatyzator AUX J-smart

klimatyzator aux j-smart

Jednostka zewnętrzna AUX

Aux j-smart jednostka zewnętrzna

Co wyróżnia ten klimatyzator do grzania, spośród innych, dostępnych w ofercie firmy wienkra ?

 • Grzałka tacy skroplin.
  Przy ogrzewaniu pomieszczeń klimatyzacją, poniżej pewnej temperatury, urządzenie wchodzi w tryb tzw. defrostów. Co to znaczy? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Defrost w klimatyzacji to nic innego, jak odmrożenie skraplacza urządzenia, po pewnym czasie pracy. Im jest zimniej lub większa wilgotność w powietrzu – tym częściej urządzenie wykonuje defrost. Defrost polega na chwilowym odwróceniu obiegów termodynamicznych, odebraniu ciepła z pomieszczenia i oddaniu go do skraplacza urządzenia jednostki zewnętrznej. Klimatyzator robi to automatycznie i nie jest wymagana żadna akcja po stronie użytkownika. Po podgrzaniu lameli wymiennika, lód roztapia się i spływa do tacy ociekowej, skąd płynie dalej, do instalacji odprowadzenia kondensatu. Przy temperaturach rzędu kilku stopni lub koło 0 stopni, woda swobodnie odpływa. Problem pojawia się w momencie większych mrozów koło -10 i więcej. Wtedy woda zamarza i powstały lód może uszkodzić wentylator. Dlatego tak ważne jest, aby urządzenie miało grzałkę tacy skroplin, dołożoną przez instalatora lub fabryczną.

 

 • Poziomy i pionowy ruch żaluzji
  Poziomy i pionowy ruch żaluzji klimatyzatora AUX J-smart, powoduje lepsze i precyzyjniejsze rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu. W okresie grzewczym, możemy skierować strumień powietrza na dół i zablokować, co spowoduje lepszą efektywność grzania.

 

 • Pozłacane lamele
  Urządzenie posiada pozłacane lamele, zarówno w jednostce wewnętrznej jak i zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskujemy lepszą wydajność transportu ciepła.

 

 • TRYB TURBO
  Urządzenie posiada tryb turbo, który powoduje, że osiąga pełną wydajność na grzaniu i chłodzeniu, zaledwie w kilka minut. Gdy chcemy szybko nagrzać lub schłodzić pomieszczenie, jest to ważne

O czym jeszcze warto pamiętać, przy montażu klimatyzatora AUX J-Smart, jak i każdego innego klimatyzatora z przeznaczeniem do grzania w zimie?

O odpowiedniej wysokości montażu!

Należy pamiętać o tym, że zimy w Polsce, pomimo, że z biegiem lat coraz łagodniejsze. Jak pokazują dane metereologiczne, to wciąż potrafią zaskoczyć sporą ilością opadów śniegu.

Jeżeli urządzenia mają stać, gdzieś na dachu, najlepiej wykonać dla nich konstrukcję. Taką konstrukcję, jak na załączonym zdjęciu, z gotowych elementów firmy walraven.

Z kolei, jeżeli mają wisieć gdzieś na ścianie to należy pamiętać o odpowiednim odstępie od ściany. Ponadto, o wykonaniu odprowadzenia skroplin pod kątem prostym w dół.

Realizacje

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji.

Urządzenia AUX zakupione do grzania

klimatyzacja AUX do grzania
Back to top of page