Serwis klimatyzacji

 

Dlaczego serwis klimatyzacji jest potrzebny?

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego, producent wymaga okresowych przeglądów klimatyzacji, co najmniej dwa razy do roku. Często spotkaliśmy się z posądzaniem Nas o naciąganie na dodatkowe zbędne koszty, jednak czy słusznie?

Serwis klimatyzacji, to nie tylko sprawdzenie, czy dmucha zimnym powietrzem

W czasie przeprowadzania czynności serwisowych przy klimatyzacji, dokonujemy szeregu czynności, mających na celu sprawdzenie poprawności działania urządzenia i zapewnienia mu odpowiednich warunków eksploatacji.

Co my dokładnie robimy?

Podczas wykonywania czynności serwisowych klimatyzacji, zaczynamy od usunięcia filtrów powietrza z urządzenia i ich wyczyszczeniu, pod bieżącą wodą. Zabieg taki, ma na celu usunięcie pyłków kurzu, które się na nim zebrały, co zwiększa przepływ powietrza. Z kolei zwiększając przepływ powietrza, zwiększamy również wydajność naszej klimatyzacji.

Następna czynność, jaką wykonujemy to czyszczenie wszystkich elementów na których zebrał się kurz i brud. Zaczynamy od kierownic powietrza klimatyzacji, następnie łopatki wentylatora, cała obudowa oraz kratki poboru powietrza.

Kolejną czynnością jaką wykonujemy jest przelanie parownika jednostki wewnętrznej, środkiem odgrzybiającym i bakteriobójczym, np. takim. Czyszcząc i odgrzybiając parownik, pozbywamy się brzydkiego zapachu z klimatyzacji. Co więcej, sprawdzamy przy okazji, czy skropliny prawidłowo odpływają z tacy ociekowej.

I to tyle?

Nie, to dopiero połowa naszej pracy 🙂

czyszczenie filtrow klimatyzacja
czyszczenie klimatyzacji
serwis klimatyzacji

Udajemy się na zewnątrz, do jednostki zewnętrznej

Po zakończeniu czynności serwisowych, wewnątrz, czas wyjść na zewnątrz. Tutaj czeka na Nas również sporo pracy.

Pierwszą rzeczą jaką robimy jest czyszczenie skraplacza, jednostki zewnętrznej. Bierzemy specjalny pędzel do czyszczenia lameli skraplacza i usuwamy cały nagromadzony kurz i pył. Jeżeli kurzu jest bardzo dużo, wykorzystujemy kompresor, aby „przedmuchać” urządzenie.

Kolejną czynnością jest „przelanie” skraplacza płynem do czyszczenia skraplaczy, np. takim. Zabieg ten pozwala Nam rozpuścić i spłukać pozostałe resztki brudu i pyłu.

Gdy nasze urządzenie, jest już czyste, rozkręcamy jednostkę zewnętrzną, aby dostać się do zaworów (jeżeli to konieczne). Następnie, podpinamy manometry i obserwujemy jak pracuje urządzenie, czy ma prawidłowe ciśnienie pracy, jak szybko je osiąga i czy jest stabilne.

Na prawdę, aż tyle czynności?

Tak! W naszym artykule o serwisie klimatyzacji, opisaliśmy rutynowe czynności, które wykonujemy podczas serwisu klimatyzacji. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do pracy urządzenia, dodatkowo mierzymy jeszcze kilka innych parametrów, aby mieć pewność, że urządzenie będzie działać w sezonie jak należy.

Serwis klimatyzacji jest potrzebny

Po takim serwisie, urządzenie jest gotowe do sezonu. Nie ma w nim zalegających złogów kurzu, wentylatory nie tłoczą powietrza ze zwiększonymi oporami przepływu, lecz zgodnie z tym, jak zostały zaprojektowane. Przez urządzenie przepływa odpowiednia ilość powietrza, a jego wydajność jest taka jak być powinna.

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji

Realizacje

Back to top of page