Montaż klimatyzacji w mieszkaniu

Jakie trudności można napotkać?

Montaż klimatyzacji w bloku, mieszkaniu, czy domu jednorodzinnym zawsze wiąże się z jakimiś wyzwaniami. Problemy, albo właściwie wyzwania podczas montażu klimatyzacji w bloku, są różne. Często nie ma zgody na wieszanie urządzenia od zarządcy, więc musi stać na płytkach. Pojawia się problem z odprowadzeniem skroplin z klimatyzacji, ponieważ nie możemy ich wprowadzić do rynny. Jeżeli jest blisko do łazienki, lub mieszkanie jest w remoncie, to nie ma problemu, bo wepniemy się do kanalizacji, ale co jeśli nie ma takiej możliwości? Stosujemy pojemnik na skropliny z klimatyzacji, który co jakiś czas należy opróżniać. Wszystko zależy od tego, jaka jest temperatura i wilgotność powietrza, w której pracuje nasza klimatyzacja mieszkania. Trochę tego jest, prawda?

Ale to nie koniec, czasem deweloperzy, chcąc upiększyć swoje budowle, decydują się na różne dekoracje, np. płytki zdobiące ścianę i tak było w tym przypadku.

klimatyzacja blok
klimatyzacja blok

Którędy z instalacją klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, nie był problemem, jednostka wewnętrzna została powieszona w miejscu wskazanym przez właścicieli. Większym problemem był sposób poprowadzenia instalacji. Jak i którędy, jeżeli z drugiej strony mieliśmy płytki?

Najprościej = Najlepiej

Zastanawialiśmy się chwilę, zanim podjęliśmy decyzję. Patrząc na ścianę, zauważyliśmy, że między płytkami i za nimi jest przestrzeń, która być może pozwoli Nam poprowadzić instalację. Z wielką ostrożnością, zdjęliśmy jedną płytkę, aby sprawdzić co znajduje się pod spodem. Pod spodem była warstwa ocieplenia i dostateczna ilość miejsca, aby poprowadzić instalację klimatyzacji i przeprowadzić dalszy montaż.

Znajomość budowlanki – przydatna rzecz

Instalacja klimatyzacji została poprowadzona w warstwie ocieplenia, za profilami stanowiącymi konstrukcję. Taki sposób prowadzenia instalacji klimatyzacji, pozwolił Nam na bezinwazyjny montaż. Nie musieliśmy wiercić w konstrukcji, czy wycinać w niej otworów.

Komfort – przede wszystkim

Agregat został umieszczony w rogu balkonu, aby umożliwić domownikom swobodny dostęp do niego i możliwość wykorzystania go w inny sposób niż tylko miejsce dla klimatyzatora.

Ponadto agregat został postawiony na specjalnych stopach antywibracyjnych, tzw. BIG FOOT. Zastosowany agregat to agregat marki Toshiba, spełniający najbardziej restrykcyjne wymagania co do głośności jednostek zewnętrznych klimatyzacji, dla wspólnot mieszkaniowych. Co więcej zapewnia cichą pracę w pomieszczeniu, na poziomie 19 dB(A), umożliwiającą komfortowy sen.

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji

Realizacje

instalacja klimatyzacji w mieszkaniu
Back to top of page