Klimatyzacja w sypialni

Jak klimatyzacja w sypialni, może pomóc osobą starszym?

Klimatyzacja w sypialni, w czasie upalnego lata, może zdziałać na prawdę wiele dobrego, w szczególności w przypadku starszych osób. Osoby takie, odczuwają wysoką dodatnią temperaturę w sposób bardziej dotkliwy niż osoby młode, ponieważ ich organizm, gorzej sobie radzi z przystosowaniem się do nagłych skoków temperatury. Powinni oni unikać przegrzania organizmu i nadmiernego wysiłku, jednak ciężko wysiedzieć w domu, gdy temperatura wewnątrz jest porównywalna z tą na zewnątrz lub nawet większa, wtedy z pomocą przychodzimy my, i proponujemy rozwiązanie,  klimatyzacja w sypialni!

Nasz klient, zdecydował się na klimatyzację w swojej sypialni, ze względu na to, że jego sypialnia znajdowała się na poddaszu, w stosunkowo małym pomieszczeniu, z dobrze wyizolowanym dachem i oknem z ekspozycją, południową. Pomimo dobrej jakości zastosowanych materiałów izolacyjnych, temperatura w pomieszczeniu, była zbyt duża, aby móc mówić o warunkach komfortu.

klimatyzacja w sypialni

Po raz kolejny, stanęliśmy na wysokości zadania i sprostaliśmy wyzwaniu montażu klimatyzacji na poddaszu.

Najważniejsze to – określić co dokładnie potrzebujemy.

Po wstępnej rozmowie z klientem, dowiedzieliśmy się czego potrzebuje, jakie są warunki montażu klimatyzacji ustalone przez spółdzielnię mieszkaniową i przystąpiliśmy do działania.

Klimatyzacja w sypialni, została zamontowana na bocznej ścianie względem łózka, odsunięta od niego o odległość w przybliżeniu 1 metra, aby zapewnić osobą śpiącym w pomieszczeniu, że klimatyzator nie będzie dmuchał im po głowach, tułowiu, czy całym ciele. Jest to błędne myślenie wśród osób zaczynających swoją przygodę z montażem klimatyzacji, że klimatyzator powinien dmuchać po osobach przebywających w pomieszczeniu, aby umożliwić im schłodzenie się. Nie! Nie! Nie! I jeszcze raz nie! Klimatyzator to nie wiatrak! Jego zadaniem jest schłodzenie pomieszczenia, poprzez odebranie ciepła z powietrza i przekazanie go na zewnątrz, za pomocą przemian termodynamicznych.

Klimatyzacja w sypialni w Naszym wykonaniu tego zlecenia, to zgodnie z decyzją Klienta, urządzenie średniej klasy, marki AUX, z 5 letnią gwarancją producenta. Urządzenie zostało zasilone z gniazdka, przygotowanego przez dewelopera w tym celu, a jednostka zewnętrzna powędrowała na konsole  i została przyczepiona do elewacji z drugiej strony.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji.

Realizacje

Back to top of page