Demontaż klimatyzacji

Co robimy, gdy urządzenie nie jest już nam potrzebne?

Demontaż klimatyzacji hali w Krakowie, nie był Naszym pierwszym tego typu zleceniem. Nasza działalność głównie opiera się na montażu klimatyzacji, począwszy od małych splitów, poprzez systemy multi-split, na systemach VRF i agregatach wody lodowej skończywszy. Czasem takie systemy wymagają jakiejś naprawy lub serwisu, które również wykonujemy. Naszym światem, rządzą prawidła, które warunkują to, że nie ma nic wiecznego i zamontowany klimatyzator sprzed X lat, nie jest Nam już potrzebny i trzeba go zdemontować, i tak było w przypadku tego zlecenia. Demontaż klimatyzacji hali, wcale nie jest taki prosty, jak się może wydawać, w szczególności, gdy odległość jest duża.

Dostaliśmy telefon od znajomego, że potrzebuje zdemontować stary klimatyzator, który tylko stoi na dachu, nieużywany od wielu lat i powoduje nieszczelności w dachu. W tym momencie, pomyśleliśmy sobie, co ciężkiego może być w zdemontowaniu klimatyzatora, przecież to nic skomplikowanego, tak myśleliśmy do momentu, aż go nie zobaczyliśmy, wtedy już wiedzieliśmy, że bez dobrego operatora dźwigu, koordynatora podnoszenia i zgranego zespołu się nie obędzie.

Poniżej film, prezentujący rodzaj użytego dźwigu.

dźwig i klimatyzator
duży dźwig

A gdy jest wysoko?

Chcąc wykonać demontaż klimatyzacji hali, której sercem, był ogromny agregat chłodniczy, trzeba było użyć równie ogromnego dźwigu, ale nie jakiegoś dużego, sporego, znacznych rozmiarów, największego jeżdżącego dźwiga dostępnego w kraju! Nie myślcie, że taki dźwig, który jest stricto do zadań specjalnych, ma mało zleceń i czeka na wasz telefon, wręcz przeciwnie, czekaliśmy na termin ponad dwa tygodnie, a po zdjęciu naszego klimatyzatora z dachu, obsługa zwijała się w ekspresowym tempie, ponieważ kolejne zlecenie już na nich czekało.

Dobrze przeczytaliście, może sam klimatyzator nie był największy w kraju, ale jego waga i odległość od krawędzi dachu wymagała bardzo długiego ramienia dźwigu, aby go nie przewrócić (przyp. siła x ramię).Cała operacja zajęła nam dobrych kilka godzin, ponieważ dźwig, zanim przystąpił do podnoszenia klimatyzatora, musiał podnieść obciążniki z ciężarówki, która przyjechała chwilę po Nim i założyć na siebie, aby podczas pracy był stabilny i sprostał siłą fizyki.

transport klimatyzatora

Duży sprzęt, do transportu dużych rzeczy

Klimatyzator został w końcu zdjęty z dachu i postawiony na sporej wymiarów ciężarówce, która przetransportowała go do zakładu zajmującego się utylizacją takich rzeczy.

Cała operacja zakończyła się powodzeniem i kolejnym sukcesem!

Realizacje

Back to top of page